Nawigacja dla rowerzystów

www.crazyorange.pl www.profesjonalny.żywe.com.pl

Rowerzyści z kierowcami aut prowadzą odwieczną batalię o prawo do swobodnego poruszania się na drogach. Na szczęście osób, które wybierają się w dalsze, turystyczne trasy takie zmagania ich nie dotyczą.

Przynajmniej wtedy, gdy rowerzyści umiejętnie omijają zatłoczone drogi i podróżują wzdłuż ścieżek rowerowych, dróg na obrzeżach czy szlakach typowo turystycznych – dla rowerów i pieszych. Większość nawigacji GPS niestety nie ma zastosowania uniwersalnego, choć zapewne producenci nie zgodziliby się z podobną opinią.

Wprawdzie z nawigacją można dojechać w niemal każde miejsce w Europie, ale wytyczona trasa może pozostawiać wiele do życzenia, jeśli poruszamy się na rowerze. Rowerzyści oczekują malowniczych tras, świeżego powietrza i możliwości swobodnego pedałowania – bez zatrzymywania się na kolejnych skrzyżowaniach i przejściach.

Dlatego przyda się nawigacja dla rowerzystów. W sieci dostępne są już aplikacje o profilu rowerowym.

Użytkownicy dzielą się własnymi trasami i opiniują inne szlaki. W ten sposób powstaje duża baza rowerowych szlaków po Europie, które prowadzą przez okolice przyjazne rowerzystom.

Takie bazy wykorzystują tez niektóre urządzenia GPS.