Pireneje i Alpy dla doświadczonych

www.elektron.org.pl

Jedną z najciekawszych tras rowerowych, które można polecić doświadczonym rowerzystom jest szlak Carcassonne – Avignion. Dlaczego mowa o doświadczeniu? Ponieważ trasa zdecydowanie nie należy do łatwych. Uświadczysz to stosunkowo niewiele prostych ścieżek.

Dużo będzie za to ostrych podjazdów i zjazdów. Nie można narzekać natomiast na oznakowanie trasy Slow Road. Również długość szlaku nie będzie przytłaczająca dla doświadczonych rowerzystów.

A jakie atrakcje turystyczne czekają na odważnych fanów dwóch kółek? Już w samym Carcassonne warto wyszukać w GPS-ie twierdzę, która jest główną atrakcją turystyczną tej miejscowości. Po wyjechaniu z miasta startowego, zobaczysz natomiast cały szereg cudownych niewielkich wiosek, które odznaczają się wyjątkową, staro-romańską architekturą. Wiele jest tu kościółków i innych zabytków stylu rzymskiego.

Na trasie nie zabraknie również godnych odwiedzenia zabytków przyrody. Z pewnością warto zobaczyć Grotte des Demoiselles – jedne z największych francuskich jaskiń.