Rowerowe odwiedziny u Muminków

www.kosmetyczne.net.pl

Trasa Helsinki – Vaasa to doskonały szlak na rodzinną wyprawę rowerową. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Po pierwsze, trasa nie jest zbyt trudna. Wymaga jedynie odrobiny chęci i cierpliwości. Odcinek, o którym mowa liczy około 600 kilometrów. Po drodze jednak będziemy musieli się zmagać z ruchliwymi trasami czy górskimi podjazdami.

Trasa jest polecana nawet na wycieczki z dziećmi. Drugi powód to miejscowość Tampere. Gdy tylko się tu znajdziesz, koniecznie wpisz w wyszukiwarce nawigacji „Muzeum Muminków”. To doskonała atrakcja dla dzieci. Inne ciekawe punkty to odcinek, który prowadzi poprzez malownicze lasy i okolice Hame. Interesują jest również ostatni punkt trasy, czyli miejscowość Vaasa.

Znajduje się tutaj przepiękny port. Warto również dodać, że na trasie nie będziesz mieć problemów z noclegiem. Szlak jest przygotowany dla rowerzystów, a oznacza to m.in. dużą liczbę miejsc, w których można rozbić namiot. Jeśli szukasz rodzinnej przygody, trasa Helsinki – Vaasa będzie doskonałym wyborem.